Viewpoint template

  • RADA par sievieti
  • Par mani
  • Blogs
  • Online apmācība

Viewpoint template

  • RADA par sievieti
  • Par mani
  • Blogs
  • Online apmācība

 

 

Pierakstīties šai RSS barotnei

Rada

Otrdiena, 29 Decembris 2020 19:09

Tējas sēne. Izmanto tējas sēnes mikrobioma spēku un atjauno savu veselību!

Tējas sēne. Izmanto tējas sēnes mikrobioma spēku un atjauno savu veselību!

SATURS:

1. Sadraudzēties ar baktērijām!
2. Kas ir tējas sēne?
3. Kur iegādāties tējas sēni?
4. Tējas sēnes klasiskā raudzēšanas recepte.
5. Idejas tējas sēnes 2. fermentācija (Ļauj vaļu savam eksperimentētāja garam un izmanto savvaļas augu spēku savai veselībai! 2. fermentācijā var raudzēt gandrīz visu! ;)
6. Kādu ūdeni vislabāk izmantot?

Ja Tu līdz šim neesi interesējusies par mikrobioma tēma un dzīvojusi masu mēdiju informācijas burbulī, tad, visdrīzāk, Tu baidies no baktērijām un mikrobiem. Vēl vairāk - Tev liekas, ka no tiem jāizsargājas un tie jānogalina un ka tieši baktērijas padara mūs slimus. 2020. gadā šāds domāšanas veids un BAILES ir pārņēmušas daudzu cilvēku prātus, neļaujot vairs saprātīgi domāt un uzdot jautājumus. Mums ir bailes no salmonelām olās, no legionellām ūdenī, baktērijām elpā un sēnēm zarnu traktā. Uz baiļu pamata mums uz URRĀ ražotāji pārdod dezinfekcijas līdzekļus, antibiotikas, antibakterioloģiskas ziepes, antibakteriālus šampūnus un gultas veļu utt. Nemaz nerunājot par bezjēdzīgajiem testiem un vakcīnām, kas grauj mūsu veselību, auglību un dzīvību.

Varbūt Tu tagad iebildīsi ... "Bet ir taču labās un sliktās baktērijas!". No kurienes Tev ir šī informācija, ka ir labās un sliktās baktērijas? Kas ir veidojis Tavus priekštatus par baktērijām? Skola? Blogeri? TV? Žurnāli? Pa ausu galam dzirdēji no ārsta, ka pēc antibiotiku lietošanas jāatjauno labās baktērijas? No kurienes cilvēkiem ir veidojušies priekštati? Vai tiešām baktērijām piemīt tādas īpašības, kā būt labām un būt sliktām? Tāpat kā visi stāsta, ka lieldienu zaķis dēj olas?

Godīgi atbildot uz šiem jautājumiem, mēs redzam, ka esam nonākuši strupceļā. Strupceļā un bailēs, ka mums nepārtraukti jāaizsargājas pret baktērijām.

Atstāsim jautājumu, kā ir veidojušies Tavi priekštati par baktērijām Tavā ziņā.Tikmēr labā ziņa ir tā, ka nav labās un/vai ļaunās baktērijas. Tādas īpašības kā labs un ļauns nepiemīt šiem vienšūņu dabas radījumiem, kuri uz šīs pasaules esksistē jau ilgi pirms mums ir mūsu rašānās pamatā un turpina dzīvot mūsos. Baktērijas mums neuzbrūk. Tās arī mūs neaizstāv! Nav atsevišķas baktērijas - "ļaunās" ar slepkavnieciskām tieksmēm un citas - "labās", kuras cīnās par mūsu veselību vai dzīvību. Pastāv tikai dabas likumi, un baktērijas parādās visur tur, kur ir jāizpilda kāda dabas likumos noteikta funkcija, piemēram, jāsadala vecās lapas, veidojot mēslojumu augsnei.

Tiklīdz mēs sākam vērot baktērijas no dabas likumu prizmas, tā redzam, ka tās ir mūsu iesākums, ka tās mūs baro, ka mēs sastāvam no baktēriju kolonijām un jo daudzveidīgākas tās ir, jo labāka ir mūsu veselība. BAKTĒRIJAS IR DAĻA NO MUMS. Tāpēc arī nosaukums probiotiķi: jeb "pro" un "bio" = par dzīvību. Un tāpat antibiotikas jeb "anti" un "bio" = pret dzīvību. 

Lietojot antibiotikas cīņā pret "ļaunajām baktērijām", mēs nogalinām daļu no sevis. Pastāv uzskats, ka pat pēc vienas antibiotiku lietošanas reizes mēs nekad vairs neatgūsim atpakaļ savu no dabas ieliktā mikrobioma daudzveidību. Kā parāda Francijas mikrobioma pētījumi: jo nabadzīgāks mikrobioms, jo slimīgāks un vārgāks cilvēks.Tieši tāpēc saprātīgi ārsti un terapeiti pie antibiotiku lietošanas iesaka lietot probiotiķus ar pēc iespējams lielāku probiotiķu skaitu.

Skaidrs ir viens. Pasaule šobrīd mainās. Patērētāju sabiedrība, kuras kulmināciju mēs piedzīvojām, sāka pati sevi iznīcināt. Jaunās pasaules un veselības ceļš ir ne tikai atgriezts dzīvību un vitalitāti saindētajai zemei un ūdenim, bet arī mums pašiem! Un šeit pirmais solis ir sadraudzēties ar mikroorganismiem un ielūgt tos savās mājās, savā virtuvē, savā ikdienā. Par rīsu sēnes kristāliem esmu jau rakstījusi, tāpēc šodien pievērsīšos TĒJAS SĒNEI jeb kombučai. Tējas sēne, rīsu sēne, kefīra sēne ir visvienkāršākais un efektīvākais veids, kā ielūgt mikroorganismus savā vidē un sākt savus vitamīnus un minerālvielas ražot pašai.

Uz pārmaiņu procesiem mūsu individuāajās izvēlēs reaģē ar ekonomiski procesi. Interesants ir fakts, ka AS Coca-cola nesen ir iegādājusies vairākus mazos fermentēto dzērienu ražotājus. Tas nozīmē to, ka mūsu mazās ikdienas izvēles ietekmē arī globālus proesus. Tomēr iesaku Tev negaidīt uz Coa-colas ražotajām kombučām, jo tājās pēc apstrādes procesiem vairs nav mikrobioma bagātības, bet gan sākt tējas sēni jeb kombuču raudzēt pašai.

KAS IR TĒJAS SĒNE?
Tējas sēne ir zināma jau kopš apmēram 2200 gadiem. Šeit nav runa par sēnēm, kādas mēs tās pazīstam. Tējas sēne ir želejveidīga, elastiska masa, kuru veido neskaitāmas raugu šūnas un mikrobi, kuri dzīvo un vairojas savstarpējā simbiozē. Tējas sēne aug un vairojas saldas tējas šķidrumos. Atkarībā no izmantoto tēju šķirnes, tējas sēne iegūst bēšīgu, brūnganīgu vai sarkanīgu nokrāsu. Tējas sēne tiek saukta arī par kombuču. Par kombuču tiek saukts arī dzēriens, ko iegūst tējas sēnes raudzēšanas rezultātā.

Gadsimtu garumā ir veidojušies stāsti par to, kā tējas sēne ir dziedinājusi cilvēkus, uzlabojot veselību, vitalitāti, zarnu trakta darbību un skaistumu. Tējas sēnes primsākumi meklējami Korejā un Japānā. Līdz mūsdienām ir saglabājies kāds sens stāsts no Japānas par kādu Korejas mūku Kombu, kurš 414 gadā pēc Kristus esot ar kombučas tēju palīdzējis atbrīvoties no smaga gastrīta Japānas ķeizaram Inkio. Tāpēc tēja ieguvusi nosaukumu kombuča - Kombu tēja.
Tējas sēne tiek saukta arī par kombuču (combucha). Japānā vārds "Combu" nozīmē brūnaļģe, bet vārds "cha" - tēja. Tiešā tulkojumā sanāk - aļģu tēja.

Savukārt Ķīnā saglabājusies informācija, ka šo tēju esot dzērušie, lai iegūtu nemirstību.

Vēsturiski saglabājušies stāsti, ka tādas vēsturiskas personības kā Ronalds Reigans un Staļins lietojuši kombuču cīņā pret vēzi. Tāpat presē ik pa brīdim parādās informācija, ka kombučas tēju iecīnījušas dažādas Holivudas slavenības, piemēram, Barbara Streizande, Naomi Kampbella, Klaudia Šīfere u.c.

KUR IEGĀDĀTIES TĒJAS SĒNI?
Visvienkāršākais variants ir apvaicāties savā paziņu lokā, vai kādam ir tējas sēne un vai kāds ir gatavs ar to padalīties? Tīri enerģētiski pievērs uzmanību, lai Tu būtu rezonansē ar šie paziņām vai tuviniekiem, jo tējas sēne ir daļa no katras ģimenes mikrobioma. Tātad labs starts būtu iegādāties tējas sēni no tādiem cilvēkiem, kuriem vēlies līdzināties. :)  Katrā valstī atradīsi arī nedaudzas privātpersonas un mazus uzņēmumi, kuri nodarbojas ar šo sēņu profesionālu pavairošanu. No savas pieredzes varu ieteikt Vācijas uzņēmumu fairment.de, kur iespējams iegādāties visas klasiskās sēnes, jogurta baktērijas un visu nepieciešamo aprīkojumu. Lai pasūtītu, ej uz veikalu un izvēlies to, kas Tev ir nepieciešams ŠEIT.

PAMATA RECEPTE TĒJAS SĒNES SAGATAVOŠANAI.
Nepieciešams:
- tējas sēne ar gatavu noraudzēto tējas sēnes dzērienu kā starteri;
Startera šķidrumam jābūt vismaz 10% no paredzētā tilpuma. Ja paziņas nav gatavas dalīt tējas sēni, tad raudzēšanu var sākt tikai ar gatavu noraudzēto tējas sēnes dzērienu!
- cukurs;
- atvērta stikla burka, marlīte un gumija burkas nosegšanai vai speciālie raudzēšanas trauki .

1. solis. Uzvāri nepieciešmo daudzumu ūdens.
2. solis. Uz katru vienu litru 1-2 tējkarotes izvēlētās tējas (melnā tēja kā pamats un zaļā vai savvaļas augu pēc izvēles). 1 tējkarote atbilst 8 gramiem tējas. Atļauj tējai ievilkties maksimāli 8 minūtes. Nokās vai izņem tējas biezumus.
3. solis. Uz katru vienu litru verdošā ūdenī pievieno 4 ēdamkarotes parastā vai niedru cukura. Visu kārtīgi samaisi, līdz cukurs ir pilnībā izšķīdis. (!Nebaidies no cukura daudzuma, jo tā ir barība baktērijām un, ja Tu kārtīgi noraudzē, tad  cukurs dzērienā ir minimāli. Dzert saldu un nenorūgušu kombuču ir slikta ideja!)
4. solis. ATDZESĒ sagatavoto šķidrumu līdz 20 grādiem. Atdzesēšana ir ļoti svarīgi, jo ja tējas sēni pievienosi karstam ūdenim, tad tā aizies bojā. Kad šķidrums ir atdzesēts, tad pievieno tējas sēni kopā ar saņemto noraudzēto startera šķidrumu. Burku noklāj ar marlīti vai citu dabīgu audumu un nofiksē ar gumiju, lai dzērienā neiekļūst mušiņas un cits piesārņojums. Gatavajam tējas sēnes startera tējas šķidrumam jābūt vismaz 10% no kopējā tilpuma. ! Gatavais tējas šķidrums kā starteris ir svarīgākais solis raudzēšanas startam, jo tējas sēne viena pati neraudzē. Sākt var arī bez pašas tējas sēnes, tikai ar startera šķidrumu.
5. solis. Trauku novieto siltā tumšā vietā un atstāj gatavoties apmēram 7-10 dienas. Neturēt blakus plītij un puķpodiem, jo pastāv tējas sēnes piesārņojuma risks! Pārāk spēcīgs apgaismojus un tieša saule tējas sēnei nepatīk.
6. solis. Pēc nogatavošanās laika (gatavību nosaki Tu pati!), caur plastmasas vai drēbes sieta pildi iegūto šķidrumu pudelēs un liec vēsā vietā un lieto. Nākamajam piegājienam atstāj 10% no šķidruma un tējas sēni. Viss process sākas no jauna. Ja gribi uztaisīt pauzi raudzēšanas procesam, tad 10% šķidruma kopā ar tējas sēni un 1 ēdamkaroti cukura noslēgtā traukā ievieto ledusskapī līdz brīdim, kamēr atkal vēlēsies raudzēt.

7. solis. Tējas sēnes 2. FERMENTĀCIJA. Ar brīdi, kad sapildi noraudzēto šķidrumu  slēgtās pudelēs sākas tā saucamais 2. fermentācijas posms, kas atver Tev vēl nebijušas iespējas saraudzēt visu nepieciešamo Tavai veselībai un labsajūtai. Taviem eksperimentiem tējas sēnes 2. fermentācijā nav robežas. Skat. ieteikumus pie "Idejas tējas sēnes otrajai fermentācijai".
SVARĪGI! 2. fermentācijas laikā dzēriens stingri noslēgtajās pudelē gāzējas, tāpēc pudeles nevajag piepildīt pilnas, atstājot vietu, kur krāties spiedienam un ik pēc apmēram 2-3 dienām atvērt korķīti un izlaist gāzes. Ja šo neievēro, tad pastāv iespēja, ka pudelē sakrājies spiediens izšauj korķi vai saplēš pudeli.

IDEJAS TĒJAS SĒNES OTRAJAI FERMENTĀCIJAI.
Tajā brīdī, kad esi ieguvis noraudzēto šķidrumu, Tu vari sākt veidot pati savas receptes. Tas ir pavisma vienkārši! Uz 1 L pudeli ņem apm. 2 tk cukura un pievieno, ko sirds un intuīcija vēlas. Šeit pāris idejas ar skaidrojumiem.
Minimālais laiks otrajai fermentācijai apmēram 2-3 dienas. Maksimālais laiks tīram dzērienam ir neierobežots vai atkarībā no pievienotās vielas, tas nozīmē, ka augļiem būs minimālais laiks, bet ārstnieības augus un garšvielas var turēt ilgāk.

Otrajā fermentācijā vari konentrēties uz veselību un tad dzēriens nebūs pārāk garšīgs, bet vari konentrēties arī uz gardiem kokteiļiem, iedvesmjot savus tuviniekus, draugus un paziņas gūt baudu arī no garšīgiem un veselīgiem dzērieniem. Vairāk garšīgas receptes skat. sadaļā "Garšīgas dzērienu receptes ar tējas sēni".

  • Rūgtās bio aprikožu sēkliņas -
    opc (oligomērie proantocianidīni): sirds asinsvadu stiprināšana, kolagēna un elastīna aizsardzība vai atjaunošana, visu vitamīnu un minerālvielu iedarbības pastiprināšana, vitamīna c optimāla iedarbība organismā, re-aging iedabrība, zarnu trakta mikrobioma bagātināšana, spēcīgs antioksidants;
    vitamīnas B17 (pretvēža iedarbība) u.c.
  • Visi ārstniecības augi pastiprina dzērienos savas īpašības! Attiecīgi šajā posmā vari likt klāt ārstniecības augus pēc savas izvēles. Daži piemēri: vērmele - pretparazitāri, sarkanais āboliņs - estrogēna regulāijas, raspodiņš - progesterona regulācija, ingvers un kurkuma - imunitāti stiprinoši utt.
  • Visas ogas, augļi un dārzeņi. Protams, bio kvalitātes vai vislabāk pašaudzēti.Daži piemēri: smiltsēkršķi - imunitātes stiprināšanai un vitamīna c avots, apelsīns - vitamīna c avots, gurķis - nieru darbības veicināšanai utt.

KĀDU ŪDENI VISLABĀK IZMANTOT TĒJAS SĒNEI?
Ja izmanto krāna ūdeni, tad noteikti ūdeni novāri. Tējas sēnei patīk ar minerāliem bagāts ūdens. Ja mājās ir iebūvets augstvērtīgs atgriezeniskās osmozes filtrs un ūdens ir ar mazu TDS (ppm), tad ūdeni būtu labi papildināt ar minerālvielām.

 

Publicēts Organisma attīrīšana
Lasīt vairāk...
Piektdiena, 22 Maijs 2020 13:41

Rīsu sēnes kristāli zarnu trakta veselīgam mikrobiomam

Rīsu sēnes kristāli zarnu trakta veselīgam mikrobiomam

Mikroelementi, vitamīni, enzīmi, probiotiķi dabīgā, garšīgā un ļoti vienkāršā veidā:
tie ir dzērieni no rīsu sēnes kristālu fermentācijas procesa
(saukta arī par Japāņu sēni, kristāliem vai vācu valodā par ūdenskefīra sēni).

Vislielākā priekšrocība rīsu sēnei ir tā, ka Tu to pavisam vienkārši vari:

  • pagatavot pati,
  • pievienot klāt sastāvdaļas un ārstniecības augus, kuri Tev nepieciešami,
  • saņem pilnu buķeti mikroelementu, jo dzēriens netiek vārīts un pasterizēts (abos procesos iet bojā aktīvās vielas un mikroelementi),
  • uzņemt mikroelementus visdabiskākajā un bioaktīvākajā formā - DZEROT vai pievienojot klāt ēdienam.

IEGUVUMI:

  • dabīgs līdzeklis zarnu trakta mikrofloras atjaunošanai,
  • vielmaiņas uzlabošana,
  • defekācijas apjoma un kvalitātes uzlabošanās,
  • defekācijas regularitātes uzlabošanās,
  • ādas kvalitātes ātra un redzama uzlabošanās.

Gudri lietojot rīsu sēni, Tu vari gandrīz visu nepieciešamo saražot sev pati.

Fermentācijas procesā sastopamās sastāvdaļas.
Lai arī šeit jāsaka, ka katra saimnieka rīsu sēnē būs citas sastāvdaļas,
jo kopums veidojas no tā, ko sēnes audzētājs izmanto fermentācijas procesā.

Šeit rīsu sēnē visbiežāk sastopamie mikroelementi, vitamīni, skābes, sastāvdaļas:

Vitamīni: B1, B2, B6, B12, vitamīns C un K2

Organiskās skābes: pienskābe, etiķskābe

Zarnu traktam draudzīgās baktērijas: Lactobacillus brevis, Lactobacillus casei, Lactobacillus hilgardii, Lactobacillus nagelii, Lactobacillus hordei, Leuconotoc mesenteroides, Leuconostoc citreum, Acetobacter orientalis, Acetobacter fabarum, Streptococcus thermophilus, Streptococcus lactis

Rauga sēnes (bagātīgs B vitamīnu grupas avots): Henseniaospora vabyensis, Lachancea fermantati, Saccharomyces cerevisiae, Zygotorulaspora florentina, Saccharomyces boulardii, Saccharomyces pastorianus, Saccharomyces Radaisii, Dekkera bruxellensis

Etanols, šķiedrvielas, olbaltumvielas, enzīmi. Lai palielinātu ūdenskefīra mikroorganismu sastāvu, var ik pa brīdim pievienot papildus mikroelementus, pienskābās baktērijas un minreālus no pirktām kapsulām.

Vai rīsa sēnes dzēriens satur alkoholu?

Fermentācijas procesā rīsu sēnes šķidrumā mazās devās veidojas arī alkohols. Alkohola daudzums ir atkarīgs no cukura daudzuma, kultūras īpatnībām, raudzēšanas temperatūras, skābekļa padeves un fermentācijas ilguma. Parasti alkohola daudzums dzērienā vidēji ir 0,5%. Salīdzinājumam: tas ir tikpat daudz, kā bezalkoholiskajā alū vai kefīrā. Vai zināji, ka arī gatavos banānos, augļu sulās, dažos kviešu miltu izstrādājumos ir novērojama alkohola veidošanās?
Kopsavilkums: rīsu sēnē pieejamais alkohola daudzums ir par maz, lai radītu jūtamu efektu to lietotājiem. Tomēr alkoholiķiem vai bijušiem alkoholiķiem drošības apsvērumu dēļ šis dzēriens nav ieteicams.

Kā sagatavot rīsu sēnes dzērienu, lai tur būtu pēc iespējas mazāk alkohola daudzums?

  • Maksimāli īss fermentācijas process (maksimāli 24-48 st),
  • Mazāk cukura, bet ne mazāk par 50 gr uz 1L šķidruma,
  • Dzer rīsu sēnes limonādi pēc iespējas svaigu, jo ilgākas glabāšanas rezultātā pamazām ceļas alkohola daudzums, pat, ja pudele tiek galbāta ledusskapī,
  • Fermentē rīsu sēni atvērtā traukā,
  • Fermentē vidējā istabas temperatūrā, jo pārāk augsta vai zema temperatūra ietekmē raugu un baktēriju simbiozi,
  • Neizmanto svaigus augļus un saldas augļu sulas, jo tās paaugstina alkohola saturu dzērienā.

Cukurs

Rīsu sēne ir riktīga cukura fermentācijas rūpnīca un ir laimīga par visu, kas satur fruktozi un glukozi. Salīdzinājumā ar tējas sēni, rīsu sēne nemaz nav izvēlīga, kas attiecas uz cukura avotu. Tālāk uzskaitītās iespējas der rīsu sēnei, bet neder tējas sēnei - kombučai!

Fermentācijas procesā nav jābaidās no cukura un nav jācenšas to aizvietot, jo tas ir nepieciešams, lai pabarotu mikroorganismus. Fermentācijas laikā lielākā daļa cukura tiek pārstrādāta organiskās skābēs. Jo ilgāk Tu fermentēsi, jo skābāks būs dzēriens un mazāks cukura saturs. Fermentācijas procesā iegūtā etiķskābe izlīdzina atlikušā cukura negatīvo ietekmi un regulē cukura līmeni asinīs.

Klasiski tiek izmantots parastais cukurs (saharoze) vai bio jēlcukurs. Vairāk minerālus un interesantāku garšu saturēs palmu cukurs, kokosa ziedu cukurs, kļavu sīrups un cukurbiešu sīrups (Melasse). Bez problēmām var izmantot arī medu un agaves sīrupu. Var izmantot arī saldus augļus vai saldu augļu gabaliņus. Fermentācijai noderēs arī saldas augļu sulas. No sulām, piemēram, vīnogu sula un ābolu sula.

Kas nestrādā? Cukura aistājēji!!!: sorbīts, ksilīts, tādi saldinātāji kā stēvija un aspartams. Tomēr stēviju, piemēram, var izmantot otrās fermentācijas laikā.

Medus

Rīsu sēne atšķirībā no tējas sēni attīstās uz gandrīz visa, kas ir salds (izņemot mākslīgos saldinātājus), tāpēc recpetēs ik pa brīdim var izmantot medu gan pirmajā, gan otrajā fermentācijā. Vēl vairāk, šī ir brīnišķīga iespēja atvērt medus ārstnieciskās īpašības, jo šeit medus netiek pakļauts termiskai apstrādei vai augstām ūdens temperatūrām. Sākot no apm. 40 grādiem medus sāk zaudēt savas ārstnieciskās īpašības un vērtību. Tomēr, ja pat Tu izvēlēsies lietot medu, ik pa brīdim pārmaiņus pabaro savus rīsu sēnes kristālus arī ar cukuru.

Ūdens

Svarīgi ir, ka fermentācijas procesam tiek izmantots kvalitatīvs, minarilzēts ūdens, kas ir bez hlora un fluorīda piedevām vai citām antimikrobu piedevām. Lai rīsu sēne labāk augtu un strādātu, nepieciešams ar minerāliem bagāts ūdens. Minerālus un mikroelementus ūdenim vari pieveinot pati. Šad un tad ieteicams pievienot arī vienu ĒK cukusbiešu sīrupu (Melasse). Tā ir bagāta ar uzturvielām un ir laba vitamīnu terapija kultūrai.

Neder destilēts ūdens un atgriezeniskās osmozes ūdens, jo tad kultūra jau pēc pāris piegājieniem iznīks.

 

Cik daudz limonādes dienā ieteicams izdzert?

Kopumā nav ierobežojumu. Tomēr, sākot draudzēties ar fermentētiem dzērieniem, jāsāk pamazām. Ja nekad šo vēl neesi mēģinājusi, tad sāc ar vienu mazu glāzi dienā un dod laiku organismam pierast pie dzīvajiem mikroorganismiem. Dažādi avoti iesaka vienu glāzi maltīšu laikā. Citi saka, ka labi jūtas ar vienu litru dzērina dienā. Savs mērs ir katram jāatrod pašam, vērojot, kā uz to reaģē organisms.

Kā ir ar diabētiķiem?

Lai arī cukurs fermentācijas laikā tiek izmantots, dzērienā saglabājas noteikts cukura līmenis. Tāpēc diabētiķiem ir ieteicams fermentācijas procesu veikt ar minimālo cukura devu, kas ir 50 gr un 1 L un noturēt ilgāk, t.i., līdz 5 dienām vai ilgāk. Šādā veidā dzēriens kļūs arvien sausāks un nebūs vairs salds. Ja garša ir pārāk stipra, sausa un skāba, tad to var šķaidīt ar ūdeni vai tēju.

RĪSU SĒNES limonādes STANDARTA RECEPTE!

Rīsu sēnes limonāde parasti tiek sagatavota ar cukurūdeni, žāvētiem augļiem un mazliet svaigi spiestas citrona sulas un miziņu. 

  • apm. 30 gr. rīsu sēne, kas ir apm. 1 ĒK rīsu sēnes kristālu
  • 60 gr. cukura, apm. 3 ĒK bez kaudzītes
  • 750 ml ūdens
  • 2-3 ĒK svaigi spiestas citrona sulas (šķidrumā var ievietot arī izspiesto citrona miziņu, jaa citrons ir bio kvalitātē)
  • apm. 30 gr. žāvēti augļi bez sēra dioksīda apstrādes un bez konservantiem

1. SOLIS
Iepildi ūdeni stikla traukā un pievieno cukuru. Maisi tik ilgi, līdz cukurs ir pilnībā izkusis.

2. SOLIS
Pievieno apm. 30 gr. žāvētu augļu bez sēra dioksīda apstrādes un konservantiem. Ieteicams: vīģes, lielās rozīnes, aprikozes, vai dateles. Pēc izvēles vari pievienot sulu no puses bio citrona un pievienot šķidrumam arī citrona miziņu.

3. SOLIS
Tagad pievieno rīsu sēnes kristālus un noslēdz trauku vai nu ar drāniņu un gumiju vai arī ar speciālo fermentēšanas trauku, kuram vidus daļā ir maziņš speciāls ventilis, lai izvadītu gāzes. (Ļoti ērti trauki fermentācijai ir firmai Ball Masson).

4. SOLIS
Atstāj rīsu kristālus fermentētis no 1 - 3 dienām mierīgā vietā tā, lai tur neiekļūst tieši saules stari. Jo vairāk laika paiet, jo vairāk dzēriens zaudē saldumu un iegūst garšu, skābumu un svaigumu. Lai izpētītu, kāds limonādes stāvoklis Tev patīk vislabāk, Tu katru dienu ar tīru salmiņu, vari pagaršot gatavības pakāpi, jo Tu izvēlies brīdi, kad Tava limonāde ir gatava.

5. SOLIS
Kad uzskati, ka limonāde ir gatava, atdali šķidrumu no kristāliem un augļiem caur sietu. Iegūto "ražu", t.i., dzīvo limoādi, kura ir pilna ar mikroelementiem, Tu vari dzert uzreiz vai arī likt tālāk uz otro fermentāciju (skat. zemāk).

6. SOLIS
Tagad ar rīsu sēnes kristāliem un žāvētajiem augļiem Tu atkal sāc procesu no jauna, kā tas aprakstīts 1. solī. Citrona vietā Tu vari izmantot mazu daudzumu no iegūtās limonādes. Žāvētos augļus var izmantot vairākas reizes (3-4 reizes) līdz brīdim, kamēr tie izsūkti.

VARIĀCIJAS PAMATA RECEPTEI

Žāvēto augļu vietā var izmantot arī svaigus augļus sagrieztus plānās šķēlītēs, kā arī papildus pievienot ingvera saknes šķēlītes. Pēc izvēles vari pievienot arī saldas augļu sulas, vai nu koncentrētā veidā vai atšķaidītas. Var pievienot arī dažādas garšvielas. Ūdens vietā vari izmantot atdzesētu tēju, tādējādi iegūstot vēl interesantākas garšas nianses un pievienoto vērtību. Tomēr izvairies standarta receptē pievienot smalkas garšvielas vai saldētus augļus, jo tos pēc tam nav iespējams atdalīt no rīsu sēnes kristāliem, piemēram, lavandas ziediņi vai saldēti augļi.

OTRĀ FERMENTĀCIJA.

Otrā fermentācija sākas tajā brīdī, kad Tu atdali šķidrumu no rīsu kristāliem, caur sietiņu, nolejot iegūto šķidrumu atsevišķā traukā vai pudelē, kuru noslēdz ar stingru vāciņu. Lai arī dzēriens ir noliets no kritāliem, fermentācijas process turpinās. Neizmanto plastmasas un metāla traukus, jo caur tiem dzērienā var iekļūt nevēlamas ķīmiskas vielas. Parasti limonādi otrajā fermentācijā vēl 2 līdz 4 dienas tur istabas temperatūrā un pēc tam ievieto ledusskapī, kur tā var glabāties pat līdz 2 nedēļām (uzglabājot ilgāk sāk bojāties garša, bet nebojājas pats dzēriens).

Otrās fermentācijas laikā fermentācijas process notiek lēnāk, bet turpinās, kā arī limonādē spēcīgi turpina veidoties gāzes, tāpēc ir svarīgi trauku vai pudeli nepiepildīt pilnu un katru dienu mazliet pavērt vāciņu, lai izlaistu gāzi!!! Ja šādas iespējas nav, tad trauku nedrīkst noslēgt pilnībā, jo pastāv risks, ka dēļ  iekšējā spiediena, kas rodas no gāzes, trauks vai pudele uzsprāgst. Iesaku uz pudeles ar flomasteru uzrakstīt datumu, kurā ir iepildīta limonāde. Ja tomēr limonādi ir aizmirsies pavērt, lai izlaistu gāzi, tad ver vaļā uzmanīgi, kā šampānieti un drošības pēc virs izlietnes. Ja Tev nepatīk gāzes veidošanās, tad atstāj pudeles un traukus pavērtus.

Otrā fermentācijas paver plašas iespējas eksperimentēšanai, piemēram, pievienojot sulas, ārstniecības augus un tējas, žāvētus augļus, saldētus augļus, alkoholu u.c.

LIETOŠANA. Lietošanas iespējas ir ļoti plašas. Var lietot tīrā veidā, dzerot, var lietot kopā ar sulām,smūtijiem, var pievienot mērcēm un salātiem, īpašos gadījumos var pievienot alkoholu gardiem kokteiļiem.

RECEPTES
Lemon Ginger Mint

Sagatavo visu pēc standarta receptes un pievieno šādas sastāvdaļas:
- apm. 30 gr. rīsu sēnes kritālu (apm. 1 ĒK)
- 900 ml ūdens
- 60 gr. cukura (apm. 3 ĒK bez kaudzītes)
- 2-3 ĒK svaigi spiestas citrona sulas (var izpiest pusi citrona un ievietot arī izspiesto mizu šķidrumā)
- 5 šķēles svaiga ingvera
- 2 šķēles bio citrona vai laima
- 1 lielāku piparmētras zariņu vai pēc izvēles kādu garšaugu vai ārstniecības augu.

Ja gribi iegūt vairāk gāzēšanos, tad liec otrajā fermentācijā slēgtā traukā. Priekā!

Kokosa ūdens limonāde

Sagatavo visu pēc standarta receptes, bet ūdens vietā pievieno kokosa ūdeni. Ja vēlies vari pievienot arī augļus, piemēram, svaigu ananāsu, aprikozes vai persika gabaliņus.

- apm. 30 gr. rīsu sēne (apm. 1 ĒK)
- 500 ml kokosa ūdens
- 2 ĒK svaigi spiestas bio citrona sulas (var izpiest pusi citrona un ievietot arī izspiesto miziņu šķidrumā)
- pēc izvēles kādu augli vai žāvētu augli bez sēra dioksīda apstrādes un konzervantiem

Ja gribi iegūt vairāk gāzēšanos, tad liec otrajā fermentācijā slēgtā traukā. Priekā!

Ingvera dzēriens (Ginger Root)

Uzvāri spēcīgu ingvera tēju. Pievieno siltā tējā cukuru un tumši brūno cukura sīrupu (Melasse). Izmaisi un atdzesē. Pievieno rīsu kristālus un pārējās sastāvdaļas. Dzēriens ir gatavs pēc apm. 2 dienām. Piebilde: tumši brūnais cukura sīrups iekrāsos rīsu sēnes kristālus brūnus. Brūnā krāsa pazudīs pēc apmēram 3-4 reizēm, kad fermentēsi ar standrata recepti.

- apm. 30 gr. rīsu sēnes kristāli
- 1 L ūdens
- 50 gr. cukurs
- 2 ĒK citrona sulas
- 60 gr. gabaliņos sagrieztas ingvera saknes
- 15 gr. cukura sīrups (Melasse)
- 2 šķēlītes bio citrona

Ja gribi iegūt vairāk gāzēšanos, tad liec otrajā fermentācijā slēgtā traukā. Priekā!

Ābolu sidrs

 

Sagatavo visu pēc standarta receptes, bet ūdens vietā pievieno ābolu sulu. Sidrs ir gatavs pēc apmēram 2 dienām. Ābolu sula ir īsti svētki rīsu sēnes kristāliem.

- apm. 30 gr. rīsu sēnes kristāli
- 900 ml ābolu sulas

Ja gribi iegūt vairāk gāzēšanos, tad liec otrajā fermentācijā slēgtā traukā. Priekā!

Tējas limonāde

Uzvāri savu mīļāko tēju. Iesaku hibiskus ziedu vai mežrozīšu augļu tēju. Iemaisi tajā cukuru un ļauj atdzist. Sagatavo visu pēc standarta receptes un pievieno pārējās sastāvdaļas. Dzēriens ir gatavs pēc apm. 2 dienām.

Ietiekums tējas gatavošanai, lai iegūtu vairāk bioloģiski aktīvās vielas. Tēju nevis vāri, bet noturi apmēram 12 stundas vēsā ūdenī, piemēram, uz nakti, un pēc tam sasildi līdz 40 grādiem (pēc izvēles arī vairāk līdz 60 vai 80 grādiem). Jo augstāka temperatūra, jo mazāk aktīvās vielas tējā.

- apm. 30 gr. rīsu sēnes kristāli
- 900 ml ūdens
- 60 gr. cukura
- 2-3 ĒK citrona sulas
- 8 gr tējas pēc izvēles

Ja gribi iegūt vairāk gāzēšanos, tad liec otrajā fermentācijā slēgtā traukā. Priekā!

Japāņu mohito (pēc izvēles ar alkoholu)

Sagatavo visu pēc standarta receptes un pievieno šādas sastāvdaļas: 60 gr jēlcukura, viena laima sulu un 2 zariņus piparmētras. Dzēriens ir gatavs pēc apmēram 2 dienām. Tad liek otrajā fermentācijā noslēgtos stikla traukos un papildus pievieno atlikušos 20 gr. jēlcukura, otrā laima sulu un atlikušo piparmētras zariņu. Turpināt otro fermentāciju 2 dienas un pēc tam pasniegt aukstu pēc izvēles kopā ar balto rumu. Priekā!

- apm. 30 gr. rīsu sēnes kristāli
- 900 ml ūdens
- 2 laimu sula
- 80 gr. jēlcukura
- 4 zariņi piparmētras
- pēc izvēles, servējot, baltais rums

PROBIOTISKAIS SALDĒJUMS

Sajauc gatavu rīsu sēnes kristālu limonādi ar sulu pēc izvēles un ielej to saldējuma formiņās. Galā atstāj mazliet vietas. Vismaz uz 4 stundām liec saldētavā. Pirms pasniegšanas apmēram 5 min. atkausē, lai varētu izņemt. Ja vēlies vari formiņu pildīt ar dažādas krāsas sulām.

- 250 ml gatavas rīsu sēnes kristālu dzēriens
- 250 ml Tava mīļāka sula

Smūtijs ar kalē kāpostu

Visas sastāvdaļas, izņemot rīsu sēnes kristālu limonādi, ievieto mikserī un kārtīgi samiksē. Pēc tam pievieno rīsu sēnes kristālu limonādi un pavisam īsu brīdi sajauc. Rezultātā ir gards, probiotisks, zaļš, gards un veselīgs smūtijs. (Smūtijā var iejaukt arī pašus rīsu sēnes kristāliņus, ja tie ir savairojušies lielākā daudzumā)

- 250 ml gatava rīsu sēnes kristālu limonāde
- 250 ml kokosa ūdens/piens
- 3 lielas kalē kāposta lapas
- 1/2 avokado
- sula no 1/2 laima
- 4 ledusgabaliņi (pēc izvēles)

Idejas otrajai fermentācijai

Lavandas un citrona aromāts
Otrajā fermentācijā limonādē ievieto lavandu un svaigi spiestu sulu no puses bio citrona. Cieši noslēdz, uz pudeles atzīmē ar flomasteru datumu un noturi 2-3 dienas istabas temperatūrā. Atceries, ka otrās fermentācijas laikā katru dienu uz īsu brīd jāpaver korķītis. Kad pietiekami izveidojusies gāze, tad liek ledusskapī, kur gāzes veidošanās samazinās, tomēr korķītis jāpaver vaļā tāpat katru dienu. Pasniedz dzērienu atdzesētu ar ledus gabaliņiem, citrona šķēlītēm un lavandas ziediņiem. Izkatās skaisti un garšo brīnišķīgi. Priekā!

- 500 ml gatava rīsu sēnes kristālu limonāde
- viens bio citrons
- svaigi vai kaltēti lavandas ziediņi

Zemenes-baziliks
- 2-3 zemenes sagrieztas šķēlītēs
- 2 kātiņi svaiga bazilika

Ingvers-citronzāle
- 1ĒK svaigi sagriezts ingvers
- 1 ĒK žāvētas citronzāles

Persiks-Rozmarīns
- 1/2 persika sagriezta šķēlītēs
- 1-2 zariņi vaiga rozmarīna

Mellenes- Rožlapiņas
- 3-4 ĒK mellenes, vislabāk saldētas, jo tādējādi tās ātrāk fermentējas
- 2-3 kaltētas rožlapiņas

Avenes-Laims
- 3-4 ĒK avenes, vislabāk saldētas
- sula un miziņa no 1/2 laima

Bumbieris-Timiāns
- 100 ml bumbieru sulas
- 2-3 kātiņi timiāna vai citrontimiāna

Garšvielas
- 2 zariņi svaigas piparmētras
- 2 zariņi svaigas citronmelises
- 2 zariņi rozmarīna

Savvaļas un ārstniecības augi
Pēc šāda paša principa Tu otrajā fermentācijā vari pievienot jebkuru savvaļas vai ārstniecības augu, tādējādi padaro savu limonādi ne tikai veselīgu, bet pat ārstniecisku, jo tas ir efektīvs veids, kā dabūt ārā bioloģiski aktīvās vielas no augiem saudzīgā veidā!

Probiotiska zemeņu limonāde

Samiksē zemenes kopā ar rīsu sēnes kristālu limonādi, līdz veidojas viendabīga masa. Ievieto visu noslēgtā stikla traukā. Cieši noslēdz un ar flomasteru uzraksti datumu uz stikla trauka vai pudeles. Tagad noturi 2-3 dienas istabas temperatūrā. Atceries, ka otrajā fermentācijā katru dienu jāpaver vāciņš, lai izlaistu gāzi. Kad dzēriens ir sagāzējies, ievieto ledusskapī. Pasniedz vēsu. Priekā!

- 500 ml rīsu sēnes krsitālu limonāde
- 150 gr. zemenes

NB! Ko nedarīt, lai sēne neaizietu bojā.

  • Nemazgā rīsu sēni pēc lietošanas!
  • Nelej rīsu sēnei virsū karstu ūdeni!
  • Neaizstāj cukuru ar saldinātājiem un nesamazini norādīto cukura daudzumu, jo tas ir vajadzīgs baktērijām, lai tās varētu saražot mums nepieciešamās vielas (absolūti minimālais daudzums ir 50 gr. cukura uz litru)
  • Neturi rīsu sēni blakām puķupodiem! Tas ir tāpēc, lai mikroorganismi un sēnes no augsnes neiekļūtu rīsu sēnē.
  • Pēc fermentēšanas procesa nemazgā trauku ar toksiskiem līdzekļiem, jo to atlikumi var piebeigt rīsu sēni. Pietiek izskalot trauku ar karstu ūdeni.

KUR ATRAST VAI KUR PIRKT RĪSU SĒNI?

Pirms pirkt rīsu sēni, apvaicājies savu draugu un paziņu lokā vai arī mūsu FB grupā, visdrīzāk, ka kāds būs gatavs ar Tevi padalīties.

Ja izvēlies pirkt, tad labākais un pŗbaudītākais variants būs Amazon.de.
Šeit tikai pati rīsu sēne: https://amzn.to/3d9K1tZ
Šeit komplekts ar speciālo burku, sietiņu, pamācību un piekļuvi online apmācībai (šis gan ir tikai vācu valodā): https://amzn.to/3a1jxJk

KO DARĪT, JA SĒNE SAVAIROJAS PAR DAUDZ?

Kristāli sastāv no celulozes un tādējādi ir labs šķiedrvielu avots. Tāpat kritālu sastāvā ir neskaitāmi mikroorganismi, tāpēc arī paši kristāli ir tikpat vērtīgi uzturā ka rīsu sēnes limonāde. Kad kristāli vienā brīdī savairojas par daudz, tad tos Tu droši vari iestrādāt savās recpetēs vai vienkārši apēst.

Šeit vēl ļoti vērtīgas idejas, kā izmantot pašus kristāliņus:
- pievieno 1 ĒK savam smūtijam vai sulai, tas iedos dzērienam papildus dzīvu enerģiju,
- pievieno rīsu sēnes kristālus savu mājdzīvnieku ēdienam, īpaši suņiem un vistām ļoti garšo kristāla gardumiņi,
- pievieno rīsu sēnes kritālus kompostā vai puķpodā, tas dos pievienoto vērtību augsnes kvalitātei,
- vegānās diētas piekritēji bieži pievieno rīsu sēnes kristāliņus saviem vegāniskajiem burgeriem un kotletītēm,
- ja Tu pati cep maizi, tad pievieno 1 ĒK rīsu sēnes kristālu mīklai, tas iedos mīklai vieglumu rūgšanas laikā.

VIESNĪCA RĪSU SĒNEI UN SCOBY HOTEL, ja kādu brīdi fermentāciju neveic vai nepieciešams pārtraukums.

Ja Tev kādu brīdi jāpārtrauc fermentācijas process vai vienkārši gribi uztaisīt pārtraukumu, tas nenozīmē, ka Tev jāatadās no sava rīsu sēnes. Šeit veirākas iespējas, ko darīt, ja nepieciešama pauzīte:

- LEDUSSKAPĪ. Sagatavo cukurūdeni: 60 gr. cukura uz 1 L ūdens stikla traukā, ievieto tajā rīsu sēnes kristālus, cieši noslēdz trauku. Aukstā un bezskābekļa telpā rīsu sēne kļūs neaktīva, jo tai, lai darbotos ir nepieciešams skābeklis un siltums. Šādi rīsu sēni var turēt 3-4 nedēļas, pēc tam tai sāk pietrūkt barības un, ja vēlies turēt vēl ilgāk, tad nepieciešams atkārtoti nomainīt šķidrumu. Pēc pauzes būs nepieciešami 1-2 piegājieni līdz rīsu sēne atkal atgūs iepriekšējo aktivitāti.

- SCOBY HOTEL. Pāris porciju kristālu vari turēt ledusskapī (skat. aprakstu augstāk par kristālu turēšanu ledusskapī), ja sāc aizrauties ar eksperimentiem un kaut kas noiet greizi, tad vienmēr būs, kur paņemt. Šādi galabāti kritālus vari dot vai dāvināt citiem vai izmantot tad, kad nepieciešams lielāks daudzums dzērienu, piemēram, kādi svētki, kur vēlies viesus pārsteigt ar gardiem dzērieniem un kokteiļiem.

- SASALDĒŠANA. Ir cilvēki, kas savu rīsu sēni vienkārši iesaldē. Kopumā tas funkcionē labi, tomēr jāņem vērā, ka iesaldēšana mikroorganismiem ir liels stress, īpaši raugu sēnēm, un dažreiz gadās, ka pēc iesaldēšanas sēne neatkopjas. Ja izvēlie šo variantu, tad kārtīgi notecini kristālus un atļauj tiem mazliet apžūt. Pēc tam liec to stikla traukā vai saldēšanas maisiņā un tos iesaldē. Lai kristālus pēc leduslaikmeta atkal aktivētu, ieliec tos vispirms ķermeņa temperatūras ūdenī, kam pievieno tikai mazliet cukura. Iesakām pirmos divus piegājienus nedzert, jo tie parasti nav pārāk garšīgi. Visādā ziņā pēc iesaldēšanas rīsu sēnes kristāliem ir nepieciešama lielāka kopšana un uzmanība līdz tie atgūst iepriekšējo spēku.

- RĪSU SĒNES AUKLĪTE. Ja brauc kaut kur prom vai nepieciešama pauze, tad vair iedot savu rīsu sēni paauklēt draugiem vai paziņām. Visdrīzāk, ka viņiem arī iepatiksies šī limonāde, kura pavisam nemanot uzlabo arī kopējo veselības stāvokli.

Pētījumi par rīsu sēnes kultūru:

The microbial diversity of water kefir: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22000549 (2011)
The microbial diversity of water kefir: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168160511005344 (2011)
Sequence-based analysis of the microbial composition of water kefir from multiple sources: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1111/1574-6968.12248 (2013)
Water kefir as a promising low-sugar probiotic fermented beverage: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4092267/(2014)
Publicēts Organisma attīrīšana
Lasīt vairāk...
Piektdiena, 20 Decembris 2019 21:48

Ko Tev nepastāstīja, kad izrakstīja sintētiskos hormonus?

Ko Tev nepastāstīja, kad izrakstīja sintētiskos hormonus?

 

Ko Tev nepastāstīja, kad izrakstīja hormonālo kontracepciju vai hormonu aizstājterapiju❓

Atceros kādu dalībnieci klātienes seminārā, kad viņa stāstīja, ka ar draudzeni esot spriedušas, vai sievietei ir vai nav jābūt gļotām. Atšķirība bija tā, ka viena lietoja hormonālo kontracepciju un otra nelietoja. Attiecīgi tai, kura lietoja hormonus, bija “sausa” sausa sajūta un viņa uzskatīja, ka tā ir jābūt, bet tai, kura nelietoja bija mitra sajūta ar periodiskiem pastiprinājumiem ap ovulācijas laiku. Starpcitu "nepareiza" jutās tieši veselīgākā no šīm abām jaunajām sievietēm, lai arī tieši viņa nenodarīja pāri savam ķermenim.

Šis piemērs parāda, kā sintētisko hormonu lietošana izslēdz ne tikai Tavu auglību, libido un dzīvesprieku, bet veic nepatīkamas izmaiņas visās Tavās ķermeņa sistēmās gan jūtamas, gan tādas, kuras nepatīkamus pārsteigumus sagādās krietni vien vēlāk, kad Tu to vairs jau nesasaistīsi ar posmu, kurā lietoju hormonus. Šis bija piemērs par to, kā tiek apturēta dziedzeru darbība, kas ražo gļotas dzemdes kakla kriptās un mitrumu makstī.

Tā kā mūsdienās daudzas lietas tiek skatītas atrauti no kopējām norisēm, tad tik pat labi speciālists, kurš ieteica šādai sievietei lietot hormonu, arī labprāt izrakstīs smēres, lai novērstu sausumu, niezi, sāpes un iekaisumus maksts gļotādā. Šis patiesībā ir labs piemērs simptomu medicīnai, kur viens risinājums izraisa nākamo problēmu.

Tātad tas, ko Tev nepastāsta ir fakts, ka tiek izjaukta zarnu un maksts mikrofloras darbība un tiek iedragāta Tava imunitāte, kā arī paliek vārga un sausa maksts, kā arī, ka Tev jau pēc maza laika trūks kvalitatīvai dzīvei un pašsajūtai nepieciešamie mikroelementi, vitamīni, neaizvietojamās aminoskābes un probiotiķi. Minimālais, kas Tev šādā situācijā būtu jādara, būtu obligāti regulāri jālieto trūkstošais!!!

Jā, es zinu, ka Laviskajā informatīvajā vidē klaiņo bīstami mīti, ka papildus neko uzņemt nav nepieciešams, ka tur atkal kāds tikai vēlas nopelnīt un ka nekas tāpt nuzsūcas. Konkrētajā situācijā, kad politiskie centieni visā pasaulē virzās uz iedzīvotāju skaitu samazināšanu nevis auglības veicināšanu, šādu uzskatu izplatīšana ir saprotama.

Tātad tas, kas notiek tīri fiziskā līmenī, lietojot hormonus ir: maksts kļūst sausa un iekaisīga, tās sieniņas kļūst trauslas un sāpīgas, katostrofāli trūkst mikroelementi, kas izraisa depresiju, dzīves apnikumu, burn out un neizskaidrojamu nogurumu.

Tu, protams, vari iedomāties, kāds ir mans ieteikums Tev. ? Beidz lietot hormonus un ja nepieciešama palīdzība un pāreja, piesakies manā programmā "Ardievu, hormoni!".

Šodien gribu Tev pastāstīt par vienu pilnīgi dabīgu līdzekli, kas palīdz sievietēm gan regulēt dabīgu ciklu, gan regulē zarnu un maksts mikrofloru pat tādos gadījumos, ja tiek lietota hormonālā kontracepcija. Lai arī jāsaka, ka, kamēr lietosi hormonālo kontracepciju pilnīgu labsajūtu un mitrumu neatgūsi.

Tātad šis līdzeklis ir Dāņu uzņēmuma izveidotais Fermentēts sarkanā āboliņa ekstrakts. Domāju, ka Latviskajā telpā gandrīz visas sievietes ir dzirdējušas, ka sarkanais āboliņš ir tā saucamais fitoestrogēns un palīdz sievietēm regulēt ciklu. Bet tas vēl nav viss. Šis produkts ir fermentēts ar dabīgām pienskābām baktērijām, tāpēc šajā ekstraktā esošās dzīvās laktobaktērijas tūkstots reizes pārspēj jebkuru aptiekās nopērkamo preperātu, nemaz nerunājot par pienskābajām baktērijām nedzīvajos un saldētajos  piena produktos veikalos. Ekstrakts ir bez alkohola piedevas un tā īpašība nebojāties ir no kvalitatīvā fermentācijas proces.

Tad nu šis litriņš ar ekstraktu, kas ražots no sarkanajiem āboliņiem no bioloģiskas lauksaimniecības ar īpaši patentētu fermentācija metodi palīdzēs Tev šādos gadījumos:
- atjaunot maksts un zarnu trakta mikrofloru pēc antibiotiku lietošanas,
- atjaunot maksts un zarnu trakata mikrofloru hormonu, hormonu aizstājterapijas lietošanas laikā vai pēc mākslīgajiem cikliem, gatavojoties māksīgajai apaugļošanai;
- dabīgs līdzeklis, lai atjaunotu maksts mitrumu;
- sievietes stāsta, ka tas samazina arī karstumu viļņus pēc 40 gadu vecumma;
- veicina libido;
- veicina folikulu veidošanos un ovulāciju cikla pirmajā pusē, tāpēc ieteicams sievietēm, kuras gatavojas grūtniecībai;
- uzlabo sievietes gļotu kvalitāti, attiecīgi palielinot iespējas mazkustīgiem spermotozoīdiem izdzīvot šajās gļotās un sagaidīt ovulāciju;
- palīdz veidoties ķermenī B grupas vitamīniem;
- samazina patogēnās vides slogu zarnu traktā;
- uzlabo gremošanu un vielmaiņu;
- uzlabo garastāvokli un dzīvesprieku, jo sieviete vienkārši sāk labāk justies savā ķermenī.

Iepakojums ir 1 L. Tas paredzēts lietošanai apmēram uz 2 mēnešiem. Ekstraktu jālieto no cikla pirmās dienas līdz ovulācijai. Šo ekstraktu vari iegādāties manā veikalā: https://www.radas-veikals.lv/

Priekā! Par veselīgu un dabīgu sievietes ciklu!
 Lolo un mīļo savu ķermeni, jo tas šajā dzīvē mums viens!?

Publicēts Kontracepcijas jautājumi
Lasīt vairāk...
Piektdiena, 15 Novembris 2019 20:55

Kurš ir sievietei piemērotākais lubrikants?

Kurš ir sievietei piemērotākais lubrikants?

 Protams, ka vislabāk ir tad, ja sievietei tuvības laikā nav nepieciešams lubrikants, t.i., kad iekšējā sekrēcija ir pietiekami spēcīga, lai papildus līdzekļi nebūtu nepieciešami. 
Diemžēl mūsdienās tas ir izplatīts mīts, ka sieviete ir mitra vienmēr tad, kad vēlas tuvību, jo:

- daudzas sievietes lieto hormonālo kontracepciju vai hormonu aizstājterapiju (HAT), kā rezultātā tiek traucēta dziedzeru darbība, kas ir atbildīga par gļotu ražošanu un gļotādu mitrināšanu;
- pāri vēlas nodarboties ar seksu ne tikai auglīgajā laikā, kad gļotu izdalījumi ir visbagātākie, bet arī neauglīgajā laikā, kad gļotas vairs netiek ražotas;
- mazkustīgs un neveselīgs dzīves veids, nepiemērotu dzērienu lietošana dehidratē ķermeni, kā rezultātā ķermenis izskalst, ieskaitot intīmo zonu;

Publicēts Intīmais fitness
Lasīt vairāk...
Svētdiena, 20 Oktobris 2019 19:24

Kāpēc es atteicos no nosaukuma intīmais fitness?

Kāpēc es atteicos no nosaukuma intīmais fitness?

Kāpēc šāds solis?
Mēs visi savā dzīves ceļā izejam dažādus savas dzīves mācību stundu ceļus, kurā vienlīdz svarīgu lomu spēlē gan attītība, gan kritumi, gan stagnācija. Arī šiem posmiem piemīt cikliskums. Varbūt esi dzirdējusi arī pa 7 gadu cikliem, kuros nomainās gandrīz visas ķermeņa šūnas, ieskaitot asiņu mikrobioloģiskais sastāvs. No šāda viedokļa varētu teikt, ka ir pēc 7 gadiem katra cilvēka dzīvē sākas jauns posms, jo cilvēkā ir nomainījušās šūnas, izmanījies asins sastāvs un, iespējams, attiecīgā persona, vienalga vīrietis vai sieviete, ir kļuvusi cits cilvēks vārda vistiešākajā nozīmē.

Publicēts Intīmais fitness
Lasīt vairāk...
Svētdiena, 07 Aprīlis 2019 15:18

Ķekarainā sudrabsvece (cimicifuga racemosa)

Ķekarainā sudrabsvece (cimicifuga racemosa)

Ķekarainā sudrabsvece (Cimicifuga racemosa)

ir viens no visvairāk pētītajiem augiem tradicionālajā medicīnā klīniskajos pētījumos.

Sudrabsvece īpaši tiek ieteikta pārejas gados jeb sākot no 36 gadu vecuma šādam pielietojumam:

✔ neregulāru ciklu gadījumos, pie karstuma viļņiem;
✔ palīdz regulēt hormonālos traucējumus cikla laikā;
✔ mazina PMS;
✔ palīdz regulēt hormonus pirms un pēc menopauzes;
✔stimulē ķermeni pašu ražot un līdzsvarot estrogēnu un progesteronu;
✔ atvieglo emocionālo stāvokli pie depresijām un nomāktiem noskaņojumiem, kas saistīti ar hormonālajām svārstībām.

Publicēts Ārstniecības augi sievietes veselībai
Lasīt vairāk...
Sestdiena, 06 Aprīlis 2019 19:05

Gļotādu sausums. Nejauša parādība vai ķermeņa reakcija uz noteiktu kairinājumu?

Gļotādu sausums. Nejauša parādība vai ķermeņa reakcija uz noteiktu kairinājumu?

Vai saskaroties ar problēmām intīmajā zonā, esi aizdomājusies, kāds tam ir iemesls?

Mūsu ķermenī nekas nenotiek tāpat un nejauši. Visām lietām ir savs iemesls, kuru novēršot, pazūd arī attiecīgie simptomi.

Publicēts Intīmā higiēna
Lasīt vairāk...
Trešdiena, 28 Novembris 2018 18:44

Intīmās muskulatūras aktivizācija jogā. MULA BANDHA.

Intīmās muskulatūras aktivizācija jogā. MULA BANDHA.

Un nav nekā jauna šajā pasaulē... Tāpat ir ar iegurņa pamatnes muskulatūras jeb intīmās muskulatūras aktivizāciju.

Iegurņa pamatnes muskulatūras aktivizācija tiek praktizēta arī jogā un šī tehnika saucās MULA BANDHA.

Publicēts Intīmais fitness
Lasīt vairāk...
Piektdiena, 19 Oktobris 2018 20:55

Ja tu redzi sievieti ...

Ja tu redzi sievieti ...

 

Ja tu redzi sievieti, kura ir tik stipra un skaista, ka tu pazūdi savā mazvērtībā, salīdzinoties, … mīli viņu!

Un, ja tu redzi sievieti, kura pazūd savā mazvērtībā, jo tu esi tik stipra un skaista … mīli viņu!

Publicēts Sievietes ķermeņa iekšējā gudrība
Lasīt vairāk...
Sestdiena, 31 Marts 2018 14:45

Sāpīgas mēnešreizes. Kas un kāpēc sāp?

Sāpīgas mēnešreizes. Kas un kāpēc sāp?

Viens no šīs pasaules likumiem ir cikliskums. Lai arī cikliskums attiecas pilnīgi uz visu mūsu pasaulē, ja mēs salīdzinām vīrieti un sievieti, tad sievietes ķermenī cikliskums atbalsojas visizteiktāk un, proti, veselas sievietes ķermenī katru mēnesi.

Lai arī šobrīd daudzās nozarēs ir sasniegtas prātam neaptveramas lietas, sievietes cikls un ar to saistītās problēmas katru mēnesi sagādā fiziskas un emocionālas sāpes tūkstošiem sieviešu. Par to, kāpēc sāp, lasi šajā bloga ierakstā.

Publicēts Intīmais fitness
Lasīt vairāk...
  • Sākums
  • Iepriekšējā
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nākamā
  • Beigas
1 lapa no 4

Tēmas

Piesakies jaunumiem!

 

Abonē jaunumus e-pastā, lai nenokavētu informāciju par noderīgiem online un klātienes pasākumiem!

 

Pieteikties jaunumu saņemšanai!

Atslēgvārdu mākonis

abdominālais spiediens, anatomija, apaugļošanās, aptaukošanās, asinis, asinsrite, asiņošana, atgriezeniskā saite muskuļu spēkam, auglība, auglības kontrole, auglības procesi, auglības spēks, auglīgais laiks ciklā, barjeras metodes, bauda, Biofeedback, cikliskums, dabīgie sūkļi, dabīgā kontracepcija, dabīgā ģimenes plānošana, depresija, diastāze, dioksīni, dzeltenā ķermeņa fāze, dzemde, dzemdes kakla gļotas, dzemdes kakls, dzemdes noslīdējums, dzemdības, dzīvības enerģija, endometrioze, erektīla muskulatūra, formāldehīds, galvas sāpes, ginekoloģija, glifosāts, Gravity no Vagiton, grēcīgs, grūtniecība, grūtniecības plānošana, gurni, gļotas, hemoroīdi, higiēnas paketes, hlors, Holivudas filmas, hormonu aizstāj terapija, hormonālais cikls, hormonālais disbalanss, hormonālā kontracepcija, hormonālā sistēma, hormonālās pretapaugļošanās tabletes, iegurnis, iegurņa kauli, iegurņa pamatnes muskulatūra, iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanas vingrinājumi, ikdienas ieliktnīši, imūnsistēma, intīmais fitness, intīmais trenažieris, intīmā higiēna, intīmā muskulatūra, intīmā tuvība, intīmā zona, izdalījumi, izdegšana, kaisle, klitora sistēma, klitors, klitorālās sistēmas orgasms, Kunda no Radas, Kāpēc sāp mēnešreizes? levator ani, libido, liekais svars, lubrikants, maksts, maksts gludā muskulatūra, maksts gļotāda, maksts kanāls, maksts mikroflora, maksts muskulatūra, maksts priekšējās sieniņas prolapss, mazgājamās paketes, menopauze, menstruālā asiņošana, menstruālās asinis, menstruālās piltuves, menstruālās piltuves lietošana, migrēna, miomas, Mula bandha, muskuļu attīsības progress, mēnešreizes, mīlestība, neauglība, netīrs, nāve, oksitocīns, olnīcas, orgasmi, orgasms, ovulācija, pagātnes traumas, paketes, perineometrs, perla indekss, piena sēne, pieņemšanās svarā, plaušu embolija, PMS, Pneumo no Vagiton, pēcdzemdību periods, reproduktīvais vecums, reproduktīvie orgāni, seksualitāte, seksuāla vardarbība, seksuālā enerģija, seksuālā izglītība, sievietes auglība, sievietes hormonālais cikls, sievietes klēpis, sievietes vēders, simptotermālā metode, skeleta muskulatūra, slodzes faktors muskuļu attīstībai, spermotozoīdi, stimulācija, sāpīgas mēnešreizes, sēžas muskuļi, tamponi, tampons, testesterons, toksiskā šoka sindroms, toksīni, trenažieris ar manometru, tromboze, urīna nesaturēšana, urīnizvadkanāla slēdzējmuskulis, urīnizvadkanāls, urīnpūslis, urīnpūšļa prolapss, vaginisms, vaginālās lodītes, vingrinājumi vēdera presei, vizualizācija, vizualizācija par urīna strūklas aizturēšanu, vēdera preses sasprindzināšana, vēdera preses vingrinājumi, zemapziņa,

Juridiskā informācija

  • Vispārīgie noteikumi
  • Imprint/copyright
  • Datu privātuma aizsardzība

Noderīga informācija

  • Noderīgi
  • Radas meditācijas

© 2023 SIA Apgāds RADA