Drukāt šo lapu
Piektdiena, 29 Septembris 2017 16:15

Menstruālās piltuves - alternatīva ikmēneša higiēnas priekšmetiem. Plusi un mīnusi.

Uzrakstīja

Šodienas bloga ierakstā paņemšu zem lupas menstruālo piltuvi, atklājot priekšrocības, kā arī norādot uz mīnusiem. Atklāšu arī sieviešu grupas, kurām šis intīmās higiēnas veids nav piemērots, lai arī tam ir ļoti daudz plusu.

Iemsli, kāpēc lietot menstruālo piltuvi?

Jo tas ir:

* veselīgi, jo menstruālās piltuves nesatur ķīmikālijas;
* ekoloģiski, jo ievērojami samazina atkritumu daudzumu uz mūsu planētas;
* ekonomiski, jo pamatīgi ietaupa tavus līdzekļus.

No kāda materiāla ir izgatavotas menstruālās piltuves?

Menstruālā piltuves ir izgatavotas no mīksta un elastīga medicīnas silikona. Lietošana ir droša no materiāla viedokļa un to var lietot arī tad, ja ir lateksa alerģija.

Menstruālo piltuvju daudzveidība.

Ir dažādi ražotāji un dažādas krāsas. Pieejamas visdažādākie veidi, izmēri, dizaini, kā arī ir ražotāji, kas piedāvā lakoniskas bezkrāsainas piltuves.

Kā lietot menstruālo piltuvi?

Pirms lietošanas noteikti nomazgā rokas. Pirms ievietošanas makstī piltuve tiek saspiesta un salocīta tā, lai veidotu C burta formu. Šādi salocīta tā tiek ievietota makstī, tāpat kā tampons. Makstī piltuve atveras un tajā sakrājās menstruālie izdalījumi. Piltuvi var atstāt ievietotu maksimāli līdz 12 stundām.

Lai piltuvi izņemtu, jāievada rādītājpirksts starp piltuvi un maksts sieniņu, jāsatver piltuve pie pamatnes un jāizvelk laukā. Saturu iztukšo, piltuvi izmazgājot, un lieto un iztīra atkal un atkal līdz mēnešreizes ir beigušās.

Dezinfekcija, novārot, jāveic pirms pirmās lietošanas un pirms katrām nākamajām mēnešreizēm.

Kas vēl varētu būt nepieciešams lietošanai?

Ir sievietes, kurām, lai ievietošana būtu ērta, ir nepieciešams lubrikants. Šādā gadījumā lubrikantam ir jābūt uz ūdens bāzes. Mans absolūtais favorīts attiecībā zu lubrikantiem ir Vācijas firmas PURE lubrikanti.

Pure lubrikanti ir izcilas kvalitātes, draudzīgi sievietes mikrofloras ph līmenim un sievietes veselībai.

Menstruālās piltuves lietošanas apgūšanas posmā vai arī brīžos, kad ir spēcīga asiņošana, varētu būt papildus nepieciešami bioloģiskie ieliktnīši.

Kāpēc lietot menstruālās piltuves ir finansiāli izdevīgi?

Sievietei būtu jāmaina tamponus un/vai paketes apmēram 5 reizes diennaktī. Menustrālā asiņošana sievietei ir vidēji 5 dienas. Parēķinām, 5x5 = 25 tamponi vai 25 paketes uz vienām mēnešreizēm.

Gadā sievietei ir vidēji 14 cikli. 14 x 25 = 350 intīmās higiēnas vienības gadā.

Vidējais laiks, kad sievietei dzīves laikā ir mēnešreizes ir no 13 līdz 55 gadiem, t.i. 42 gadi. 42 x 350 = 14700 intīmās higiēnas vienības dzīves laikā. Pēc šāda aprēķina sieviete dzīves laikā viena sieviete iztērē 14700 intīmās higiēnas vienības.

Naudas izteiksmē – vienu mēnešreižu laikā sieviete tērē apmēram 5 EUR tamponu vai pakešu iegādei. 5 x 14 = 70,00 EUR gadā par intīmās higiēnas produktiem. Aprēķinot summu uz visiem reproduktīvajiem gadiem kopā sanāk 70,00 x 42 = 2940 EUR par intīmās higiēnas produktiem visas dzīves laikā. Es šeit nepieminēju ikdienas ieliktnīšus un paketes urīna nesaturēšanai. Visādā ziņā pakešu ražotājiem ir ĻOTI izdevīgi jaunām meitenēm iestāstīt, ka smaržīgi ieliktnīši jānēsā katru dienu. Par smaržīgo ikdienas ieliktnīšu ietekmi uz sievietes veselību vari izlasīt šajā bloga ierakstā.

Iespaidīgi skaitļi, vai ne? Bet tagad paskatīsimie no ekoloģiskā viedokļa. Vai esi domājusi par to, kāds apgrūtinājums intīmās higiēnas preces ir mūsu planētai… Uz mūsu planētas potneciāli 1,5 miljrdu sievietes lieto intīmos produktus. Matemātika nav mana stiprā puse, bet šo te sareizinot sanāk vienkārši nereāli liels skaitlis. Visādā ziņā tie ir simtiem miljardu atkritumu vienību gadā no sieviešu intīmās higiēnas produktiem.

Kā papildus slogs klāt nāk intīmās higēnas preču iepakojuma apgrūtinājums videi – krāsvielas, iepakojuma kastītes, plastikas iepakojums, to ražošana un utilizācija.

Ja menustrālā piltuve izrādīsies tev piemērota, tad to tu lietosi vairākus gadus un atpelnīsi to jau pāris ciklu laikā. Cenu amplitūda piltuvītēm ir no 15,00 līdz 50,00 EUR. Kā jau vienmēr, ražotāji, lai vilinātu mūs pirkt, piedāvā dažādas kvalitātes un segmenta preces. Atkarībā no ražotāja, vienu piltuvi var lietot līdz pat 10 gadiem. Iedomājies, cik daudz savus līdzekļus tu ietaupi un kāds mazs, bet tomēr atvieglojums tas ir ekoloģijai.

Kā ievietot menstruālo piltuvi?

1. Nomazgā rokas.

2. Saspied piltuvi starp rādītājpirkstu un īkšķi un ar otru roku izveido C formu. Tagad piltuve ir gatavs ievadīšanai.

3. Piltuvi ievadi makstī tāpat kā tamponu.

4. Kad piltuve ir ievadīta, pārliecinies, ka piltuve makstī ir atvērusies. Ievadi rādītājpirkstu paralēli piltuves sieniņai un veic riņķveida kustību, pārliecinoties, ka piltuve ir atvērusies un neveido savilkumus.

Ražotāji savos norādījumos raksta, ka piltuves drīkst nēsāt līdz pat 12 stundām, pēc tam tās ir jāizņem un jāizmazgā. Tomēr es ieteiktu piltuvi mainīt biežām, īpaši intensīvas asiņošanas dienās.

Pirms pirmās lietošanas reizes un katrām nākamajām mēnešreizēm piltuvi ieteicams apm. 5 minūtes novārīt. ! Uzmanies, lai piltuve vārīšanas laikā peld ūdenī nevis guļ katliņa dibenā.

Kā izņemt?

Nevelc aiz kātiņa, bet gan satvert piltuvi lejas daļā starp rādītājpirkstu un īkšķi. Kātiņa mērķis ir nevis, lai aiz tā vilktu, bet gan lai aizsniegtu ar pirkstiem piltuves dibenu.

Dažām piltuvēm lejā ir bumbulīts vai riņķis, bet arī to mērķis aizniegt piltuves apakšējo daļu, lai to satvertu un tad izvilktu.

Nepieredzēšujām lietotājām var gadīties arī tā:

Iekšā dabūju, bet kā dabūt ārā?

Ja ir grūtības aizsniegt vai izņemt menstruālo piltuvi, vispirms atslābinies, dziļi elpo un nekrīti izmisumā.

Pirmām kārtām - piltuve nekur nepazudīs, jo maksts kanālu noslēdz dzemdes kakls. Pamēģini ietupties dziļajā pietupienā, tas tev palīdzēs nostumt piltuvi uz leju. Mēģini pēc iespējas vairāk atslābināt iegurņa pamatnes muskulatūru. Tad ievadi rādītājpirkstu paralēli piltuvei, atdalot to no maksts sieniņām un dzemdes kakla, saspied piltuvi kopā starp rādītājpirkstu un īkšķi un lēnām mēģini vilkt ārā. Nebrīnies, piltuvei izslīdot laukā no maksts slēdzējmuskuļa var rasties smieklīgs troksnis.

Menstruālo piltuvju tīrīšana un dezinfekcija.

Menstruālās piltvues ir obligāti jādezinficē pirms pirmās lietošanas un pirms katrām nākamajām mēnešreizēm. Sanāk, ka regulāri lietojot menstruālo piltuvi, tā būs jāpavāra 5 min. apmēram vienreiz mēnesī.

Ja gadījumā tu esi iegādājusies baltu piltuvīti, tad ūdenim var pievienot mazliet sāli, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu gaišo krāsu.

Vēl viena efektīva dezinfekcijas iespēja ir ar etiķa ūdens maisījums. 10% etiķa un 90% ūdens, šajā škidrumā ievieto piltuvi uz apmēram 10 minūtēm.

Piltuvītes lietošanas laikā, kad ir menstruālā asiņošana, jeb kad piltuvītes tiek uz īsu brīdi izņemta un noskalota, pietiek, ka piltuvīti noskalo ar karstu ūdeni.

Nākamās šeit uzskaitītās tīrīšanas iespējas nav obligātas, bet ir sievietes, kuras izmanto mazgāšanai arī bioloģiskās ziepes, intīmos losjonus, intīmo spēļmantiņu tīrīšanas līdzekļus, hlorheksidīna šķīdumu. Ja patīk un sajūta caur to ir labāka, protams, lietojiet šos papildu līdzekļus uz veselību, bet tie nav obligāti!

Menstruālo piltuvīšu lietošanas plusi!

* Ja būsi izvēlējusies pareizo izmēru, tad lietošana sajūtu ziņā ir komfortabla;

* Piltuve neizsūc sausu maksts mikrofloru un neievada caur to ķermenī ķīmiskas vielas kā tas ir ar tamponiem, paketēm un ikdienas ieliktnīšiem. Izņēmums ir bioloģiski ražotās paketes;

* Pret medicīnas silikonu nav novērotas alerģiskas reakcijas;

* Pēc izņemšanas no piltuvēm uz maksts sieniņām nepaliek sintētiskās šķiedras, kas var izraisīt iekaisumus vai maksts mikrofloras disbalansu, kā tas ir tamponu lietošanas gadījumā;

* Mainīšana divas līdz trīs reizes dienā. Var mainīt pat līdz 12 stundām. Salīdzinot ar tamponu, kas jāmaina vismaz katras 4 stundas;

* Nepastāv toksiskā šoka sindroms risks, kas ir risks pie tamponu lietošanas, ja tampons intensīvi uzsūc ne tikai menstruālās asinis, bet arī visus maksts sekrētus;

* Sieviete pati dezinficē savu piltuvi un var būt pārliecināta par tās sterilitāti. Ar intīmās higiēnas produktiem tā pārsvarā nav;

* Menustrālā piltuve lietošanas laikā nav redzama;

* Menstruālā piltuve spēj uzņemt lielāku daudzumu škidrumu daudzumu nekā tamponi. Piemēram, super lielais tampons absorbē apm. 12 līdz 15 ml šķidruma, bet lielākā daļa s izmēra piltuvju jau no 15 līdz 18 ml šķidruma. Toties M un L izmēri vairāk nekā 18ml, bet xl izmēri vēl vairāk. Šis ir labs risinājums sievietēm, kurām ir spēcīga asiņošana. Ar nosacījumu, ka ir piemeklēts pareizais izmērs;

* Ja sievietei ir zināšanas, tad pēc asiņu daudzuma, krāsas un konsistences, viņa saņem informāciju par to, kas notiek viņas ķermenī. Piemēram, tumšas kunkuļainas asinis norāda uz vecām asinīm un blokiem sievietes klēpī;

* Pareizi piemeklēts izmērs palīdz apzināties iekšējo maksts un dzemdes sajūtu, tādējādi padarot jūtīgāku maksts kanālu;

* Ja apgūtas intīmās muskulatūras aktivizēšanas kustības, tad ar stingrāku piltuvīti sanāk labs treniņš maksts sieniņu stimulēšanai;

* Pati piltuves ievietošana var uzlabot stāvokli urīnpūšļa vai priekšējās maksts sieniņas prolapsa gadījumos, jo ievietotā piltuve atbīda urīnpūsli anatomiski pareizajā vietā;

* Caur stimulāciju, kas rodas no ievietotās piltuves uz maksts sieniņām, viegli tonizējas arī maksts gludā muskulatūra;

* Caur darbībām, kas sievietei jāveic, lietojot menstruālo piltuvi, viņa labāk iepazīst savu klēpi un norises tajā.

* Finansiālais ietaupījums.

* Drošība ceļojumu laikā vai brīžos, kad veikalu nav tuvumā. Menstruālo tasi ir viegli paņemt līdzi kosmētikas maciņā vai nepieciešamības gadījumā pat ielikt somiņā vai kabatā.

Mīnusi un problēmas menstruālo piltuvju lietošanā!

* Menstruālā piltuve ir droša un higiēniskā tikai tad, kad tā tiek pareizi lietota, bet tas ir vispirms ir jāiemācās, kā arī nepieciešams praktizēšanās laiks. Tieši sākuma posmā ievadīšana un izņemšana var neizdoties tīri;

* ! Ne visām sievietēm derēs piltuves. Īpaši, ja sieviete ir ļoti šaura un/vai jūtīga maksts, kā arī, ja sieviete nevar izturēt piltuves radīto spriegumu makstī. Ja domājam par dabas paredzēto kārtību, tad šādam pastāvīgam spiedienam nav jābūt makstī;

* Saskarsme ar saviem izdalījumiem, ievadīšana, izņemšana, pieskaroties savai intīmajai zonai, nepieredzējušām lietotājām sākumā var izraisīt problēmas vai pretestību pret šo procesu uz visiem laikiem;

* Nepareizs izmērs, kas ir par lielu rada diskomfortu un sāpes. Nepareizs izmērs, kas ir krietni par mazu, smērējās, kā arī var “uzbraukt” augstu makstī tā, ka ir grūti to izņemt. Šādas pieredzes rada nevēlēšanos lietot šo produktu;

* Uztrenēta iegurņa pamatnes muskulatūra var piesūkt piltuvi pie dzemdes kakla un izraisīt vakuumu. Jo vairāk caurumiņu piltuvītes augšējā daļā, jo piemērotāka šī piltuvīte būs sievietēm ar trenētu intīmo muskulatūru;

* Ja ir sausa un vārīga maksts gļotāda un baudas lūpu zona, nepieciešams lietot lubrikantu uz ūdens bāzes, kas nozīmē papildu izmaksas, jo lubrikantam jābūt kvalitatīvam;

* Saskarsme ar saviem izdalījumiem, ja gadās piltuvi mainīt sabiedriskā vietā. Nekorekti pret citiem sabiedriskās tualetes lietotājiem. Jāņem līdzi dezinfekcijas līdzeklis, kas ir piemērots maksts gļotādai, jo nav noslēpums, ka visvairāk baktēriju un mikrobu ir uz tualetes durvju rokturiem;

* Laiks kas jāvelta tīrīšanai. Jāpierod, ka tīrīšanai jāvelta laiks – katru reizi nomazgāt un vienreiz mēnesī 5 minūtes novārīt pirms nākamajām mēnešreizēm;

* Nepareiza izmēra izvēles gadījumā vai spēcīgas asiņošanas gadījumā, ir iespējama smērēšanās un nepieciešams lietot ieliktnīšus, bioloģiskos, protams;

* Piltuvi nedrīkst lietot akūta un hroniska urīnpūšļa iekaisuma gadījumos. Var būt saasinājumu, tomēr jāņem vērā, ka tas būs nevis no piltuves, bet gan tāpēc, ka problēma jau ir pastāvējusi, bet caur maksts sieniņu stimulāciju saasinājusies;

* Tām sievietēm, kuras kautrējas pieskarties sev intīmajā zonā, būs grūti lietot piltuvi, jo pie ievadīšanas un izņemšanas pirksti jāievada vaginā;

* Sievietēm, kurām ir ievietota spirāle, lietojot piltuvi, var būt (bet ne obligāti) nekomfortabla sajūta;

* Ne visas piltuves ir no medicīniskā silikona! Ir piltuves, kas ražotas arī no lateksa un tas var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Menstruālo piltuvju izvēle.

Izvēloties menstruākās piltuves, izmērus piemeklējiet rūpīgi!

Pareizam izmēram un elastīgam materiālam ir lielāka nozīma kā krāsai vai dizainam.

Tāpat izvēlies mīkstākos modeļu variantus, īpaši sākumā. Katram ražotājam formas, materiāla cietība un izmēri mazliet atšķiras, bet parasti visur ir pieeajam informācija vai konsultācijas, kurš izmērs kurai sievietei un kurā dzīves posmā labāk piemērots. Nekautrējies vaicāt! Iesaku izvēlēties gaišas krāsas piltuves, jo tās tev palīdzēs vērot, kādā krāsā ir tavas menstruālās asinis, kas savukārt sniedz svarīgu informāciju par to, kādā stāvoklī atrodas tavs ķermenis.

Šajā rakstā nevēlējos tevi ne pierunāt, ne atrunāt, bet gan vēlējos tevi informēt par nu jau diezgan populāro alternatīvu intīmās higiēnas priekšmetiem, kā arī parādīt iespējamos plusus un mīnusus.

Izvēle un atbildība kā vienmēr ir tavās rokās!

P.S. Es lietoju un video demonstrēju menstruālo piltuvi Femintimate Eve no Sexystyle veikala. Šī konkrētā piltuve ir pieejama divos izmēros - M un L. M izmērs būs piemērots nedzemdējušām sievietēm, sievietēm pēc Ķeizara vai sievietēm ap menopauzes laiku. L izmērs būs piemērots dabīgi dzemdējušām sievietēm. Šeit saite uz Sexystyle interneta veikalu: Menstruālā piltuve Femintimate Eve. Šī konkrētā piltuve maksā 17,95 EUR.

Sievietēm ar jūtīgu maksti attiecībā uz iekšējo spriegumu iesaku izvēlēties mensutrālās piltuves Fun Fuctory Cup. Tās izceļas ar ļoti mīkstu materiālu, tādējādi iekšējais spriegums makstī nav tik liels kā citāka materiāla piltuvēm. Šīs piltuves ir ērtas, bet mazliet grūtāk izņemt, jo tām nav apakšā puļķīša vai riņķīša. Šeit jābūt gatavai ievadīt pirkstiņu mazliet dziļāk, lai satvertu piltuves apakšiņu. Šīs piltuves arī var iegādāties gan Sexystyle veikals, gan viņu internetveikalā.

Es neticu nejaušībām. Ja esi tikusi rakstā līdz šai vietai, aicinu pievienoties Tevi online apmācībā!


Uzzini vairāk par iespēju piedalīties online apmācībās ŠEIT:
 
https://rada-online.coachy.net/

 
Lasīts 6593 reizes

Saistītie objekti

 • Kurš ir sievietei piemērotākais lubrikants? Kurš ir sievietei piemērotākais lubrikants?

   Protams, ka vislabāk ir tad, ja sievietei tuvības laikā nav nepieciešams lubrikants, t.i., kad iekšējā sekrēcija ir pietiekami spēcīga, lai papildus līdzekļi nebūtu nepieciešami. 
  Diemžēl mūsdienās tas ir izplatīts mīts, ka sieviete ir mitra vienmēr tad, kad vēlas tuvību, jo:

  - daudzas sievietes lieto hormonālo kontracepciju vai hormonu aizstājterapiju (HAT), kā rezultātā tiek traucēta dziedzeru darbība, kas ir atbildīga par gļotu ražošanu un gļotādu mitrināšanu;
  - pāri vēlas nodarboties ar seksu ne tikai auglīgajā laikā, kad gļotu izdalījumi ir visbagātākie, bet arī neauglīgajā laikā, kad gļotas vairs netiek ražotas;
  - mazkustīgs un neveselīgs dzīves veids, nepiemērotu dzērienu lietošana dehidratē ķermeni, kā rezultātā ķermenis izskalst, ieskaitot intīmo zonu;

 • Kā zarnu trakta veselība ietekmē sievietes reproduktīvos orgānus Kā zarnu trakta veselība ietekmē sievietes reproduktīvos orgānus

  Šodien katrai otrajai vai trešajai sievietei reproduktīvajā vecumā tiek dzemdē atrasta viena vai vairākas miomas. Mioma ir dzemdes sieniņu labdabīgs audzējs no zirņa izmēra līdz greipfrūta lielumam. Mazās parasti nerada problēmas, savukārt lielās var izraisīt sāpīgas mēnešreizes un pastiprināt asiņošanu. Ja mioma ir ļoti liela un turpina aug, tā var izmainīt dzemdes formu un spiest uz apkārtējiem orgāniem - urīnpūsli un taisno zarnu. Ja mioma ir neliela, ārsti parasti iesaka nogaidīt un vērot. Medicīnā nav skaidri noteikta iemesla, no kā tās rodas, līdz ar to arī netiek piedāvāta iespēja sievietei ko aktīvi darīt un situāciju uzlabot pašai.